Ara
  • Ergoterapi Derneği

100 YILI AŞKIN SÜREDE EN İYİ 100 ERGOTERAPİST

Ergoterapi (occupational therapy) kendi kökleri ve uzun bir bilimsel geçmişi olan, ergoterapiye özel bakış açısı içeren modelleri ve tedavi yaklaşımları ile günümüzün ve geleceğin en önemli sağlık alanlarından birisidir. Başka meslekler tarafından icra edilemez. Amerika Ergoterapistler Birliği tarafından, 2017 yılında, mesleğin 100. yıl kutlamaları kapsamında, mesleğin gelişimine katkı sağlayan en iyi 100 ergoterapistin tanıtımı için hazırlanmış olan web sitesini Türkiye ergoterapistlerine hatırlatmak isteriz. Aşağıdaki linkten mesleğe ilham veren 100 ergoterapisti görebilirsiniz. http://www.otcentennial.org/100-influential-people

Çalışmaları ile ergoterapistleri ve diğer meslek gruplarının bakış açısını etkileyen ve onlara ilham veren, Duyu Bütünleme Teorisini geliştirerek özellikle pediatri alanında başarılara imza atan ve bu 100 ergoterapistten birisi olan A. Jean Ayres’i saygıyla anıyoruz.

Bizler, köklü bir geçmişe sahip, güçlü ve hayata dokunan bir meslek elemanı olarak, mesleğimizle her zaman gurur duyacağız. Ayrıca; 2019 yılının Türkiye’de ergoterapinin 10. yılı olduğunu da hatırlatmak isteriz.

6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
İLETİŞİM
BİZİ TAKİP EDİN
  • Facebook
  • Instagram
ABONE OL

© Ergoterapi Dernegi . Proudly created with Erg.Hasan Galipoglu

  • Facebook - Beyaz Çember
  • Instagram - Beyaz Çember